Kurşunlu Haber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

FATURA BİLGİ

 
Abone Numaranız
Örnek: A111000-1

EnerjiSA
Elektrik Borcu Sorgulama

ÖNEMLİ LİNKLER

Kurşunlu'nun ayazı!

Ercan Şeker

26 Ocak 2011, 11:40

Ercan Şeker

Kimse kusura bakmasın manşetimizi tamamen Kurşunlu haberlerine tabiri caizse kapatmış durumdayız.

Hem doğduğum ve büyüdüğüm topraklara olan borcumu bir nebze de olsa ödeyebilmek hem de gelecekte bir Karabük olma yolunda hızla ilerleyen bir ilçenin gelişiminin, Çankırı’nın gelişimine ne denli büyük katkı yapacağını daha iyi anlaşılmasına vurgu yapmak istediğim için.

“Kurşunlu Geleceğini Planlıyor” adlı çalıştayla benim açımdan sadece Kurşunlu adına değil E-80 güzergâhındaki ilçeler adına önemli bir çalışmanın altına imza atılmış oldu.  Kurşunlulular Çankırı’nın lokomotifi olma özelliğini bir kez daha kanıtladı.

Bu çalışmanın ilk olması bazı organizasyon eksikliklerine yol açmış olsa da gelinen süreçte yapılmak istenen gayeye ulaşılmış oldu.

Programa Kurşunlunun yetiştirdiği çok sayıda bürokrat, akademisyen, iş adamı, yazar ve aydın katıldı. Davet edildiler de mi? gelmediler bilmiyorum ama, ASKİ Genel Müdürü Bayram Açıkgöz, İVEDİK Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar gibi isimler, en önemlisi İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Çankırı eski Milletvekili Prof. Dr. Hikmet Özdemir’i gözlerim aramadı desem yalan olur.

Çünkü toplantının en önemli gündemi maddesi olan sanayileşmenin ilçeye getireceği fayda ve zararları tartışmamızda Hikmet Özdemir’in Yıldızlar Holding’in yatırımını Kurşunlu’ya yapmasındaki büyük çabası unutulmamalı.

Toplantının ana konusu sanayileşmenin ilçeye getireceği olumlu ve olumsuz yönler olduğuna göre, alt yapı ve sanayi yöneticiliğini halen aktif olarak yürüten bu isimleri mutlaka ikinci toplantıda görmeliyiz. Bu topraklarından yetişmiş her birikimli insan bizler için bir değer ve zenginlik kaynağıdır.

Bu çalışmada dikkat edilmesi gereken bir diğer en önemli nokta ise ileride ayrışmaya ve gruplaşmaya yol açabilecek siyasi mülahazalardan uzak durulması.  Özellikle bu toplantıda gözlemlediğim herkesimden ve siyasi görüşten Kurşunlulunun siyasi tarafını bir kenara koyarak Kurşunlu ortak paydasında buluşmuş birikim ve deneyimlerini paylaşarak gelişmeye katkı sağlamış olması.

Kesinlikle bu çalışmayı siyaset bulaştırmak yada propaganda aracı olarak kullanarak çalışmayı baltalamak, Kurşunlunun geleceğine en büyük darbeyi vurmak olacaktır.

Bunu şimdiden söyleme gereği duyuyorum ki, bu güzel çalışmanın amacını kendi siyasi çıkarlarına alet etmek isteyenler olursa bunu tarih asla affetmeyecektir.

Son olarak Organizasyonun gerçekleşmesini sağlayarak bizleri bir araya getiren Kurşun Kaymakamı Ünal Çoşkun’a, Belediye Başkanı İbrahim Doğu’ya ve organizasyonun sekretaryasını yürüten Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada bir gün öncesinden geldiğim memleketimdeki akşam ayazı beni fena üşütmüş olacak ki, 1150 rakımlık taş yakasından 700 rakımlık Çankırı’ya döndüğümde Pazar gününü ateşler içerisinde geçirdim.

Tıpkı 1996 yılında yazdığım bir şiir dizesinde olduğu gibi.

İsyan türküleri düşerdi dudaklardan

Ülke nasıl kurtulur uşaklıktan, onu konuşurduk.

Memleket meseleleri ağır basardı,

Kurşunlu’nun ayazı yakardı yüzleri,

 


 

Bu haber 1713 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Çiftliğine gelmeyen Bakan kaldı mı?11 Ekim 2014

ANKET

Kurşunlu'ya Yapılan Hizmetleri Nasıl Buluyorsunuz?

Tüm Anketler

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

CANKIRI

Tüm hakları Şeker Tanıtım ve Reklam Ajansı'na aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi