Kurşunlu Haber
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

FATURA BİLGİ

 
Abone Numaranız
Örnek: A111000-1

EnerjiSA
Elektrik Borcu Sorgulama

ÖNEMLİ LİNKLER

Nasıl Gidilir

Kurşunlu önemli bir ulaşım kavşağında tarihi ipek yolunun üzerinde kurulmuş bir yerleşim merkezidir. Avrupa ve İstanbul'u Orta ve Doğu Karadeniz bölgesine bağlayan E-80 karayolu ve Ankara-Zonguldak demiryolu üzerindedir.

Kurşunlu'ya ulaşım Ankara ve İstanbul'u birbirine bağlayan uluslararası E-5 kara yolunun Gerede ilçesine gelindiğinde E5 karayolundan çıkılıp Samsun yönünü gösteren E 80 karayoluna sapmanız gerekiyor İstanbul'dan ve Ankara'dan otoyolu kullanarak çıkanlar Gerede yol ayrımına kadar gelebiliyor, daha sonra ücretli otoyoldan ayrılıp yeni yapılan çift şeritli yol ile samsun yönünü gösteren E-80 karayolunu kullanarak 90 kilometrelik bir mesafe kat ederek Kurşunlu'ya ulaşabiliyorsunuz.

Ankara’dan çıkanlar için bir alternatif ve daha kısa olan ulaşımsa Ankara ve İstanbul'u birbirine bağlayan uluslararası E-5 kara yolunun Kızılcahamam ilçesine kadar gelinip ilçeyi 3 kilometre geçtik ten sonra Güvem ve Işık dağının kat edildiği E-89 karayoluna sapmanız ve Çerkeş ilçesine kadar devam etmeniz gerekiyor. Çerkeş ilçesine ulaştıktan sonra E-80 karayoluna sapıp Kurşunlu yönünde 35 kilometrelik bir yoldan sonra ilçeye ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelenler için Ankara AŞİT'den Kurşunlu Özlem, İstanbul Esenler ve Harem Terminallerinden Çankırı Otobüs firmaları karşılıklı seferler düzenliyor. Bir alternatif ulaşımsa Türkiye Devlet Demir Yolları'nın Ankara-Çankırı-Zonguldak hattında yolcu taşıyan Karaelmas Ekspres'inin Kurşunlu ilçesinden geçiyor olması, Trenle ulaşmak isteyenler için alternatif bir ulaşım sunuyor olsa da seferlerin günü birlik olmaması bir dezavantaj oluşturmaktadır.

Kurşunlu Özlem Tel: 0 376 465 11 40

Kurşunlu Tren İstasyonu Tel: 0 376 465 10 40

T.C.D.D Web Sitesi

Karayolları Yol Durumu

KURŞUNLU

48

ÇANKIRI

158

 

ANKARA

402

 

İSTANBUL

712

 

İZMİR

314

 

SAMSUN

678

 

ANTALYA

626

 

ADANA

426

 

BURSA

203

 

ZONGULDAK

Bu sayfa 52608 defa görüntülenmiştir.

Çiftliğine gelmeyen Bakan kaldı mı?11 Ekim 2014

ANKET

Kurşunlu'ya Yapılan Hizmetleri Nasıl Buluyorsunuz?

Tüm Anketler

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

CANKIRI

Tüm hakları Şeker Tanıtım ve Reklam Ajansı'na aittir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi